Rokytnice nad Jizerou

tourist centre in the West Giant Mountains

Rokytnice nad Jizerou nabízí svým návštěvníkům mnoho příležitostí k aktivní rekreaci i příjemnému odpočinku. Stejně jako v ostatních střediscích Krkonoš nacházíme i zde rozmanitou horskou krajinu, přírodní krásy a hlavně ideální lyžařské terény a jejich zázemí. Typická je lidová architektura v podobě krkonošských dřevěných roubenek.

Rokytnice nad Jizerou

Nepřehlédnutelná je též rokytnická secesní budova radnice z roku 1903 s věží vysokou 37 metrů. Nad malebným údolím, v němž se Rokytnice nad Jizerou se všemi svými osadami rozprostírá, se tyčí zdejší dominanty – vrcholy Lysá hora a Kotel.

Rokytnice nad Jizerou - roubenka

První a původní název tohoto dnes známého rekreačního a sportovního střediska západních Krkonoš prý vznikl na základě toho, že zdejší horské bystřiny a potoky, především v Horní Rokytnici a Rokytnu roubily vrby, tzv. rokyty.

Původně sklářská a hornická osada se v 19. stol. stala významným textilním centrem a tato tradice, byť v menší míře, zde přetrvává dodnes. Nejvýznamnější úlohu v životě města však hraje v posledních letech cestovní ruch. V Rokytnici nad Jizerou najdete ideální podmínky pro sjezdové lyžování, snowboarding, či lyžařskou turistiku.

V okolí Rokytnice nad Jizerou můžete objevovat skryté krásy Krkonoš, navštívit tak známá místa jakými je Pramen Labe nebo známou horskou chatu Dvoračky, která pamatuje život v údolí i na úbočí Lysé hory již dobrých třista let. V případě nepříznivého počasí si nemusíte stýskat, vždyť okolí Rokytnice nad Jizerou i podhůří Krkonoš nabízejí širokou škálu zajímavých i atraktivních míst, která lze navštívit. Mezi ně patří Harrachovská sklárna a zdejší muzeum skla, Český ráj s nespočtem hradů a zámků, aquacentra ve Špindlerově Mlýně či v Liberci.

Rokytnice nad Jizerou - kaplička

Přijeďte za čerstvým vzduchem a vyberte si z možností sportovního vyžití od klasické horské turistiky přes cykloturistiku, rybaření a rafting na Jizeře, jízdu na koních, tenis, volejbal, až po nenáročné vycházky po okolí.

Ski resorts in Rokytnice nad Jizerou and its surroundings

Ski areál Horní Domky

Ski resort Horní Domky

Do areálu náleží 6 vleků a dvě moderní čtyřsedačkové lanovky. Lanová dráha na Lysou horu je s délkou 219 m nejdelší v České republice Běžkaři se mohou přímo z Lysé hory napojit na 350 km upravovaných běžeckých tratí.

3,3 km / 7 min. / SKIBUS 700m

Ski areál Studenov

Ski resort Studenov

Tento lyžařský areál se čtyřmi vleky a modrou a červenou sjezdovkou doporučujeme lyžařům méně pokročilým a rodinám s dětmi.

1 km / 3 min.

Ski areály vhodné pro děti

Ski resorts suitable for children

 • Ski resort Pařez
 • Ski resort U Modré Hvězdy
 • Ski resort Sachrovka
 • Ski resort Skiservis Udatný

Tips for free time

 • snowtubing and summer tubing
 • v létě tenisové kurty, volejbalovén kurty, cykloturistika, vyjížďky na koních, sjíždění sjezdovky na koloběžkách ve Skiareálu u Modré Hvězdy
 • kuželna
 • bowling
 • sauny, fitness, masáže
 • biliard, šipky
 • sportovní aktivity v kryté sportovní hale (18×36 m)