Rokytnice nad Jizerou

turistické centrum Západních Krkonoš

Rokytnice nad Jizerou nabízí svým návštěvníkům mnoho příležitostí k aktivní rekreaci i příjemnému odpočinku. Stejně jako v ostatních střediscích Krkonoš nacházíme i zde rozmanitou horskou krajinu, přírodní krásy a hlavně ideální lyžařské terény a jejich zázemí. Typická je lidová architektura v podobě krkonošských dřevěných roubenek.

Rokytnice nad Jizerou

Nepřehlédnutelná je též rokytnická secesní budova radnice z roku 1903 s věží vysokou 37 metrů. Nad malebným údolím, v němž se Rokytnice nad Jizerou se všemi svými osadami rozprostírá, se tyčí zdejší dominanty – vrcholy Lysá hora a Kotel.

Rokytnice nad Jizerou - roubenka

První a původní název tohoto dnes známého rekreačního a sportovního střediska západních Krkonoš prý vznikl na základě toho, že zdejší horské bystřiny a potoky, především v Horní Rokytnici a Rokytnu roubily vrby, tzv. rokyty.

Původně sklářská a hornická osada se v 19. stol. stala významným textilním centrem a tato tradice, byť v menší míře, zde přetrvává dodnes. Nejvýznamnější úlohu v životě města však hraje v posledních letech cestovní ruch. V Rokytnici nad Jizerou najdete ideální podmínky pro sjezdové lyžování, snowboarding, či lyžařskou turistiku.

V okolí Rokytnice nad Jizerou můžete objevovat skryté krásy Krkonoš, navštívit tak známá místa jakými je Pramen Labe nebo známou horskou chatu Dvoračky, která pamatuje život v údolí i na úbočí Lysé hory již dobrých třista let. V případě nepříznivého počasí si nemusíte stýskat, vždyť okolí Rokytnice nad Jizerou i podhůří Krkonoš nabízejí širokou škálu zajímavých i atraktivních míst, která lze navštívit. Mezi ně patří Harrachovská sklárna a zdejší muzeum skla, Český ráj s nespočtem hradů a zámků, aquacentra ve Špindlerově Mlýně či v Liberci.

Rokytnice nad Jizerou - kaplička

Přijeďte za čerstvým vzduchem a vyberte si z možností sportovního vyžití od klasické horské turistiky přes cykloturistiku, rybaření a rafting na Jizeře, jízdu na koních, tenis, volejbal, až po nenáročné vycházky po okolí.

Lyžařské areály v Rokytnice nad Jizerou a okolí

Ski areál Horní Domky

Ski areál Horní Domky

Do areálu náleží 6 vleků a dvě moderní čtyřsedačkové lanovky. Lanová dráha na Lysou horu je s délkou 219 m nejdelší v České republice Běžkaři se mohou přímo z Lysé hory napojit na 350 km upravovaných běžeckých tratí.

3,3 km / 7 min. / SKIBUS 700m

Ski areál Studenov

Ski areál Studenov

Tento lyžařský areál se čtyřmi vleky a modrou a červenou sjezdovkou doporučujeme lyžařům méně pokročilým a rodinám s dětmi.

1 km / 3 min.

Ski areály vhodné pro děti

Ski areály vhodné pro děti

 • Ski areál Pařez
 • Ski areál U Modré Hvězdy
 • Ski areál Sachrovka
 • Ski areál Skiservis Udatný

Možnosti trávení volného času

 • v zimě vyjížďky na saních tažených koňmi a snowtubing
 • v létě tenisové kurty, volejbalovén kurty, cykloturistika, vyjížďky na koních, sjíždění sjezdovky na koloběžkách ve Skiareálu u Modré Hvězdy
 • kuželna
 • bowling
 • sauny, fitness, masáže
 • biliard, šipky
 • sportovní aktivity v kryté sportovní hale (18×36 m)